Co powoduje ból szczęki po prawej stronie?

Witam Od około roku boli mnie szczęka z prawej strony. Ból jest bardzo silny zwłaszcza gdy jem, ziewam albo się śmieję. Jak otwieram buzie to strzela mi szczęka a coraz częścią zaczyna mi przeskakiwać zwłaszcza podczas jedzenia, czasami również się blokuje przez co nie mogę zamknąć buzi.Czym moze być to spowodowane i w jako sposób to wyleczyć?

Opisane przez Panią objawy wskazują na zwyrodnienie stawu skroniowo-żuchwowego. Zwykle jest on związany z wadą postawy i zgryzu. Konieczne jest leczenie chirodontyczne - korekta postawy, leczenie zgryzu i zaburzeń metabolicznych. Pozdrawiam

Witam,
Opisane przez Panią objawy wskazują na problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym strony prawej. Proponuję udać się do lekarza zajmującego się tą tematyką (najczęściej są to protetycy), gdyż do postawienia dokładnej diagnozy konieczne jest badanie bezpośrednie.
Z poważaniem
Łukasz Łużniak