Co powoduje ból zęba pomimo leczenia kanałowego?

witam mialam robiona kanalowo szostke, po udroznieniu i wypelnienu bol nie ustepowal czulam tak jakby uscisk na szczece, wiec stamatolog znowu otworzyla i wyciagnela jeden kanal bo podejrzewala ze jest przepchniety, znowu chodze z lekarstwem w tym zebie i wypelnienu czasowym jednak dalej czuje bol co moze byc przyczyna? dodatkowego kanalu twierdzi ze nie ma

Po wypełnieniu kanałów należy poczekać kilka dni, aby doszło do wygojenia tkanek okołowierzchołkowych. Z moich obserwacji wynika,że podczas noszenia lekarstwa w kanałach ząb może nadal pobolewać. Dopiero po ostatecznym wypełnieniu kanałów korzeniowych dochodzi do pełnego wygojenia(kilka dni) w tym czasie można złagodzić ból lekami. Inne możliwości czwarty kanał ( można przeoczyć) , rozgałęzione kanały, delta, zbyt duże ciśnienie w komorze po założeniu opatrunku. Pozdrawiam