Co powoduje codzienne uczucie osłabienia?

Jest mi codziennie słabo ale nie tak na chwilę cały czas 24 na 24. Nie mam siły nawet leżeć a co dopiero stać do tego strasznie się poce i jest mi duszno dochodzi tez wiele innych objawów ale czuję się jak człowiek umierający czasem mam takie nie wiem jak to nazwać ataki ze myślę ze umieram bo jest mi mega słabo i serce mi wali 160 po godzinie przechodzi . Byłam juz u wielu lekarzy zrobiłam wiele badań. Wszystko wychodzi idealnie wszystko w normie lekarze nie wiedzą co to więc co może mi byc?

Mgr Kamila Jakubowska

Witam
Z opisu wynika , że może ma Pani ataki paniki, czyli silny podświadomy lęk powoduje u pani silne reakcje fizjologiczne.Zalecałabym umówić się do lekarza psychiatry lub psychologa, który pomoże Pani znaleźć przyczynę trudności zdrowotnych i dostosowanie leczenia.

Pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Podobne objawy mogą mieć także tło psychologiczne (emocjonalne, osobowościowe). W tej sytuacji- szczególnie jeśli badania diagnostyczne wykluczyły inne podłoże zaburzeń- należy się zgłosić do psychologa i podjąć psychoterapię. Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.