Co powoduje drgawki u noworodka?

3 maja urodzil mi sie synek, miewa on dosc mocne drgawki, raczek i nozek. Czym moga byc spowodowane, czy da sie to wyleczyc i czy jest grozne ?

Witam serdecznie, istnieją bardzo liczne powody występowania drzen u noworodków. Najlepszym postępowaniem bedzie nagranie filmików z opisanych przez Pana napadów i niezwłoczne pokazanie ich lekarzowi pediatrze w POZ, który oceni czy jest to normalne zachowanie noworodka, czy tez wymaga pogłębienia diagnostyki przez neurologa dziecięcego. Pozdrawiam.