Co powoduje kurcze w stopach?

Od kilku tygodni dokuczają mi kurcze w stopach i tylko w stopach.Kupiłam sobie witaminy vita-miner senior,mam 66 lat.Co jeszcze mogłabym zrobić aby przestały mnie męczyć.Uciążliwe są szczególnie w nocy.Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli nadal się utrzymują powyzsze objawy. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego i wykonać wstępna diagnostyke

Ja swoim pacjentom zalecam przed kupieniem magnezu w aptece wykonanie badania poziomu magnezu we krwi. Bo być może problem pojawiania się skurczów mięśni nie jest spowodowany niedoborem magnezu w organizmie, a jego niedoborem w danej okolicy, w tym przypadku podeszwy stopy. Wynika to z tego, ze zaburzona jest miejscowo wymiana składników odżywczych pomiędzy krwią a mięśniem. Wówczas dużą ulgę przynosi masaż lub inne formy rozluźniania.
Pozdrawiam!