Co powoduje nadmierne pocenie się głowy, pleców i pośladków?

Co powoduje nadmierne pocenie sie glowy plecow i posladkow nawet gdy siedze

Lek. Paweł Szadkowski

W przypadku nagłego wystąpienia uogólnionego pocenia współwystępującego z innymi objawami (jak utrata masy ciała, powiększenie węzłów chłonnych) konieczna jest wizyta u lekarza celem wykonania dalszych badań. Należy wykluczyć również choroby internistyczne, takie jak: cukrzyca, nadczynność tarczycy lub przysadki, czy przekwitanie. Waro udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i wykonania podstawowej diagnostyki. Przydatna może być również konsultacja dermatologiczna.