Co powoduje nocne krzyki 10-miesięcznego malucha?

Hej, mam bardzo podobny problem co Andzia2, mój synek Wojtek nie daje mi spać w nocy już od paru miesięcy, choć wcześniej szedł spać około 21 i spał spokojnie 4 godziny i dopiero między 1 a 4 w nocy musiałam wstawać do niego kilka razy. Zazwyczaj smoczek lub picie powodowało, że przewracał się na boczek i spał dalej. Ale teraz jest koszmarnie, potrafi już kwękać pół godziny po zaśnięciu, przewraca się na plecki, macha rączkami i kimzioli, ani to płacz ani krzyk i tak przez całą noc co godzinę, dwie. Już nie pamiętam, kiedy spałam 3 godziny. Próbowałam już wszystkiego, maluch w dzień śpi spokojnie 2 razy, pierwszy ok. 2h, a drugi raz ok. 1h. Sama nie wiem, co robić, bo to mnie wykańcza kompletnie. Ma dwa dolne zęby i chyba idą górne, bo znów zaczął się ślinić i wszystko gryźć, ale czy to może być powodem aż takich problemów ze snem? Proszę, poradźcie coś, bo już naprawdę jestem wykończona.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Dzieci rozwijają się według pewnych określonych faz, zmieniają się ich potrzeby w zależności od wieku. Tak jest także w przypadku realizowania potrzeby snu. Jeśli dziecko jest zdrowe i nie ma objawów choroby, to znaczy, że są inne czynniki, które sprawiają, że jest niespokojne i nie chce spokojnie spać: zbyt ciepło lub chłodno w pomieszczeniu, zbyt wilgotno lub zbyt sucho, może jest wyspane i domaga się kontaktu z mamą lub tatą. Niestety jest to dość trudny czas, ale na szczęście przemija. Jeśli martwi się Pani marudzeniem maluszka, proszę najpierw poradzić się pediatry i sprawdzić stan zdrowia malca: ząbkowanie, dieta, alergia, poźniej proponuję poradzić się psychologa dziecięcego lub zwyczajnie dowiedzieć się od niego o prawidłowościach rozwojowych i realizowaniu potrzeb przez maluszka, ważne jest także to, aby mogła Pani odpocząć w ciągu dnia, odespać zarwaną noc. Proszę poprosić o pomoc kogoś z rodziny lub przyjaciół, aby pozwolił Pani zregenerować się  i zaopiekował się w tym czasie córeczką.

Pozdrawiam