Co powoduje problemy z wydalaniem i gazy u 4-miesięcznego dziecka?

Maluszek ma 4 m-c i problemy z robieniem kupki, robi ja co 2-3 dni, a do tego "śmierdzące" gazy. Co jest nie tak? Karmię go tylko piersią

Dobry wieczór,
ważna byłaby informacja na temat chorób alergicznych w rodzinie. Dodatkowo ważne jest czy objawom "brzusznym"nie towarzyszą np. zmiany skórne. Jeśli wywiad rodzinny w kierunku alergii jest ujemny i nie obserwowano zmian skórnych,można spróbować włączyć dziecku probiotyk, który poprawi skład flory bakteryjnej i czynność przewodu pokarmowego. Warto jednak byłoby po konsultacji z pediatrą wykonać podstawowe badania: morfologię, badanie ogólne i posiew moczu.