Co powoduje pulsujący i rozpierający ból brzucha?

Witam mam 23 lara od około 3 lat mam dwa rodzaje bólów brzucha. Pierwszy - pulsujacy po prawej stronie podbrzusza(stwierdzono zrosty pooperacyjne po wycięciu wyrostka 4 lata temu. Zrosty stwierdzono na podstawie . Niby uciskaja mi jakąś żyłe stąd pulsujacy ból. Jednak po 3 usg i tak nikt tych zrostów nie widziała bo podobno usg nie daje takiego obrazu. Z tym jakoś daje rade po odpoczynku i położeniu się na lewym boku przechodzi ) drugi bol ( ulokowany pod zebrem rozpierajacy, promieniuje do prawej łopatki i całej prawej strony pleców . W tym momencie jestem strasznie słaba i chce mi się spać. Dodam że ból występuje co 2-3 miesiące praktycznie z kalendarzem w ręku. Morfologia, badanie ginekologiczne, kał, nerki wszystko ok. Dodam jeszcze ze bol utrzymuje się około 2 dni ale dyskomfort jakby odczuwanie kamienia w brzuchu przez około tydzien ) proszę o pomoc. Jakie badania wykonać i do kogo się zgłosić bo na prawdę jestem juz tym zmęczona.

Lek. Paweł Szadkowski

Zacząłbym od oceny parametrów wątroby: AST, ALT, ALP, INR, OB/CRP, bilirubina całkowita i bezpośrednia oraz powtórzenia pełnej morfologii krwi z rozmazem. Leczeniem najlepiej pokieruje lekarz, który miał okazję panią zbadać, ponieważ diagnostyka powinna być ukierunkowana po poszerzeniu wywiadu i badaniu przedmiotowym. Do rozważenia wykonanie RTG klatki piersiowej.