Co powoduje zaczerwienienie skóry na brodzie i brzuszku u niemowlaka?

Dzień dobry, moja 7-miesięczna córeczka ma zaczerwienioną brodę oraz klatkę piersiową. Bardzo ją te miejsca swędzą. Nigdzie indziej na ciele nie występuje żadna wysypka. Czy to jest alergia czy może grzybica? Czy może to być spowodowane tym, że córeczka się ślini? Jak to wyleczyć? Czy można to wyleczyć sposobem domowym?
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Broda może być rzeczywiście zaczerwieniona od nadmiernego ślinienia. Żeby stwierdzić, iż klatka piersiowa też jest zmieniona z tego powodu, trzeba by było wiedzieć, czy rzeczywiście ubranka w tym miejscu są cały czas wilgotne i w ten sposób dają podrażnienie skóry. Bez obejrzenia zmian nie jest możliwe powiedzieć, czy to jednak może być alergia, czy np. grzybica (choć to na podstawie opisu wydaje się bardzo mało prawdopodobne). Dlatego proponuję pokazać zmiany lekarzowi, który będzie mógł to rozstrzygnąć i dzięki temu zaplanować najodpowiedniejsze dalsze postępowanie.

serdecznie pozdrawiam!