Co powoduje zimne dreszcze i zawroty głowy?

Witam, zauważyłam, że od sierpnia miewam czasami zimne dreszcze, czasami gorące, mam zawroty głowy i ciągle wmawiam sobie różne dziwne choroby ból głowy = guz mózgu, tak to u mnie jest. Czasami nie koncentruje się i przytym trace równowage. Jedymi z mniej przeszkadzających mi rzeczy jest uczucie guli w gardle i czasami lekka chrypka. Bardzo boje się, że umre. Wydje mi się, że to nerwica przynajmniej tak przeczytałam. Z góry dziekuje za odpowiedź :)

Witam,
opisane przez Panią dolegliwości mogą sugerować zaburzenia nerwicowe ale niekoniecznie. Aby móc to stwierdzić zachęcam aby udała się Pani do psychologa i omówiła swoje problemy. Objawy, których Pani doświadcza mogą wynikać ze stanu psychicznego, w którym aktualnie Pani funkcjonuje. Z kolei na ogólny stan psychiczny wpływają różne, często trudne sytuacje życiowe. Warto o tym porozmawiać z psychologiem. Doświadczony psycholog ewentualnie skieruje Panią do psychiatry jeżeli uzna to za konieczne. Często jednak można uporać się z takim stanem dzięki samej psychoterapii bez ingerencji medycznej.
Powodzenia!