Co przyczynia się do podwyższonej bilirubiny?

Dzien dobry. Ostatnio robialm podstawowe wyniki kontrolne typu krew,mocz,tarczyca I anemia. Jednak pani z recepcji polecila zrobic jeszcze badania na watrobe, na co sie zgodzilam. Po otrzymaniu wynikow zobaczylam ze w badaniu 'proby watrobowe' mam podwyzszony jeden wynik- bilurbina calkowita= 1.86 0.0-0.90-norma. reszta wynikow z tego badania jest w normie AST 17.1, ACT 17.5, fosfataza zasadowa 67, GGTP 12.8. W ostatnim czasie przyjmowalam antybiotyk jak I inne leki typu gripex. Moje pytanie brzmi czy jest to powod do zmarwien? Jakie badania wykonac by dowiedziec sie co jest przyczyna podwyzszonej bilurbiny?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Bilirubina nie jest podwyższona znacznie. Proszę powtórzyć badanie za ok 2 tygodnie.