Co robić, by zapobiegać ciąży?

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak duże istnieje ryzyko ciąży podczas stosunku. Penis przez chwilę był w pochwie, lecz do wytrysku doszło na zewnątrz i wydaje mi się, że sperma nie miała kontaktu z wargami sromowymi. Były to dni płodne. Nie jesteśmy jeszcze przygotowani do roli rodziców. Chcielibyśmy skierować pytanie do państwa, co robić aby zapobiec ciąży w obecnej sytuacji. Dodam, że minęły dopiero 3 dni od stosunku.

Milena Lubowicz

Sama sytuacja opisana przez Pana nie stwarza dużego ryzyka zapłodnienia, chociaż niewielkie istnieje. W tej chwili ewentualnie można zastosować tabletkę EllaOne, jest to antykoncepcja awaryjna, do zastosowania do 5 dni po stosunku. Środek ten jest na receptę, także konieczna wizyta u lekarza rodzinnego lub ginekologa.
Pozdrawiam

Witam,
istnieje niewielkie ryzyko ciąży w Państwa przypadku, aczkolwiek wykluczyć do nie można.

Może się Pani zgłosić do ginekologa, który zaproponuje możliwe rozwiązanie.

Na przyszłość może warto byłoby pomyśleć o antykoncepcji hormonalnej w celu uniknięcia takich sytuacji.

pozdrawiam