Co robić dalej?

Witam! Jestem tegoroczną maturzystką borykającą się z problemem otyłości. Uczęszczałam do bardzo wymagających szkół, w efekcie czego nie miałam czasu (ani siły) na aktywność fizyczną. Dodatkowo niemal na okrągło żyłam w stresie, który starałam się przełamywać podjadaniem. Moja dieta była wręcz skandaliczna. W rezultacie w ciągu pięciu lat przytyłam 35 kg (przy wzroście 174cm). Teraz obrałam sobie za cel zrzucenie tej nadwagi. Wcześniej podejmowałam już próby odchudzania, ale na własną rękę i z perspektywy czasu mam wrażenie, że nie były rozsądne ani skuteczne. Tym razem skontaktowałam się z lekarzem rodzinnym, który polecił mi dietę 1000 kalorii. Prowadzę dzienniczek żywieniowy i skrupulatnie kontroluję spożywane kalorie oraz składniki odżywcze. Zjadam mniej więcej 900 kalorii, 45g białka, 100g węglowodanów i 20g tłuszczów. Dodatkowo ćwiczę dwie godziny dziennie na orbitreku, bądź rowerze stacjonarnym, wykonuję kilka serii brzuszków. Zamierzam utrzymać tą dietę do końca września. Jednak co robić dalej? Błyskawicznie tracę na masie. Mam za sobą jedenaście dni diety i pięć kilogramów mniej. Wiem, że istnieje wysokie ryzyko powrotu wagi do stanu początkowego, jeśli zacznę normalnie się odżywiać. Jakie podjąć działania, by po zakończeniu tej diety utrzymać jej efekty?
ponad rok temu

Witam,

Proszę o podanie masy ciała (obecnej).
Jest to niezbędne do określenia stosunku masy ciała do wzrostu.
Myślę, iż 900 kcal przy Pani młodym wieku to zbyt mało, zwłaszcza iż musi mieć Pani energię do codziennej aktywności, w tym do nauki.
Proszę zajrzeć na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g
Po uzupełnieniu informacji proszę o ponowne zadanie pytania.

Pozdrawiam ciepło