Problem z zasypianiem, płaczliwość i ucisk w żołądku a sytuacje stresujące i duży konflikt

We wrześniu ubiegłego roku doszło w mojej rodzinie do dużego konfliktu. Od tego czasu miałam problemy z zasypianiem, występowało uczucie "związanego żołądka", stałam się płaczliwa. W listopadzie zmarł mój tato, doszło do tego poczucie winy. W marcu tego roku mąż stracił pracę, doszły problemy finansowe. Wyżej wymienione problemy pogłębiły się, doszło drżenie rąk. Przez pewien czas pomagały leki bez recepty. Przed zrobieniem sobie czegoś, powstrzymuje mnie myśl o córeczce i mężu.
KOBIETA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Szanowna Pani,

powinna się Pani jak najszybciej zdecydować na wizytę u lekarza psychiatry. Nawarstwiające się trudności i życie w chronicznym stresie jest bardzo wyczerpujące, potrzebuje Pani pomocy psychologicznej oraz prawdopodobnie leczenia farmakologicznego. Leki, które Pani przyjmuje są łagodnymi środkami ziołowymi, ale nie leczą depresji!

Drżenie rąk jest objawem ciągłego, chronicznego napięcia, natomiast ściskanie w żołądku to odpowiedź organizmu na coś, co jest dla Pani "nie do strawienia". Na przyjład jakieś wydarzenie, być może bolesne słowa wypowiedziane przez kogoś niesłusznie. To jest psychosomatyczna reakcja organizmu na coś, czego nie chce Pani przyjąć do wiadomości, zaakceptować, z czym nie może się Pani pogodzić.

Serdecznie pozdrawiam