Co robić gdy dziecko wymiotuje od 10 dni?

Witam, syn ma 4.5 roku od 10 dni wymiotuje conajmniej raz dziennie. Na poczatku choroby wymioty w nocy dochodzily do 15 razy przez 2 dni. Pozniej kilka razy dziennie. Dzisiaj w nocy 3 razy. Brak goraczki, kaszlu, biegunki. Syn bardzo malo je, pije, ale towarzyszy mu meczacy bol brzucha w okolicy pepka. Bardzo czasto rano i wczesnym poludniem wszystko jest dobrze, a poznym wieczorem zaczyna sie uporczywy bol brzucha. Budzi sie w nocy z placzem, ze bardzo boli go brzuch. Przepisany Gaviscon nie pomaga, Calpol rowniez. Lekarz kazal oddac probke kalu do badania. Brzuch miekki, zostalo wykonane badanie brzucha przez ucisk w roznych miejscach, syn nie skarzyl sie na bol podczas badania, uszy zbadane. Co moze byc przyczyna? Dodam, ze syn wymiotuje samym plynem oraz zolcia, wymioty maja zielonkawy kolor.

Witam,

sam kał do badania to moim zdaniem za mała diagnostyka laboratoryjna.

Wskazana była by pobranie krwi na badania oraz diagnostyka usg j. brzusznej oraz konsultacja gastrologa dziecięcego przeważnie gastrolog na miejscu wykonuje badanie obrazowe usg.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby odwiedzić innego lekarza i poprosić o drugą opinię jeśli stan dziecka sie nie poprawiło.

Pozdrawiam

Witam,

sam kał do badania to moim zdaniem za mała diagnostyka laboratoryjna.

Wskazana była by pobranie krwi na badania oraz diagnostyka usg j. brzusznej oraz konsultacja gastrologa dziecięcego przeważnie gastrolog na miejscu wykonuje badanie obrazowe usg.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby odwiedzić innego lekarza i poprosić o drugą opinię jeśli stan dziecka sie nie poprawiło.

Pozdrawiam