Co robić, gdy jedynka pulsuje i boli?

Witam, 6 lat temu miałam uraz jedynki, która została nastawiona i przez miesiąc nosiłam szynę. Po jakimś czasie miałam robione kanałowe tej jedynki. Niestety nadal bolała więc było robione kolejne kanalowe aż doszło do tego że 5 razy robili mi kanałowe i dentysta już się poddał, twierdził że wszystko już zostało oczyszczone i nie wie czemu ząb nadal boli. Od tamtego czasu cały czas boli mnie jedynka codziennie nie ma dnia ani chwili żeby nie bolała czasem pulsuje też. Nie mogę gryzc twardych rzeczy. Do tego cały czas krwawi i to nie tylko przy myciu zębów ale również przy jedzeniu a także nawet normalnie przy spoczynku. Jest to bardzo niekomfortowe. Byłam na konsultacjach u innych dentystów gdzie zawsze po zrobieniu zdjęcia mówili że z zebem wszystko wporzadku. Sprawdzał też chirurg i inni specjaliści, nikt nie wie co się z nim dzieje a chciałam założyć aparat na zęby tylko niestety moja ortodontka boi się ruszyć ta jedynkę że wypadanie skoro boli i krwawi. Co robić? :(

Witam,
Może należy rozszerzyć badanie o cbct celem potwierdzenia prawidłowości leczenia endodontycznego, bądź szukać przyczyny w przyzębiu - zapalenie dziąseł/przyzębia, może posiew z kieszeni. Ciężko postawić diagnozę bez badania, więc przesyłam sugestie.