Co robić, gdy mama mnie ciągle krytykuje?

Moja mama stale mnie krytykuje, Racjonalizuje swoje zachowanie, i twierdzi że nikt mi nie powie jaka prawda. Bo przytytalam za dużo mowie, na wsi mieszka się super A ja nie chce mieć domu. Staram się nie odzywać bo inne zdanie prowadzi tylko do kłótni. Ale jest mi przykro że tak mówi. Choć nie twierdze ze jestem Ideałem. Tak samo odnosi się do swojego męża. Winna jest też praca księgowej i ciągły stres Co można zrobić Bo w starszym wieku już się nie zmieni

Dzień dobry

Wprawdzie zmiany na każdym etapie życia są możliwe, jednak należy pamiętać, że to Pani zwraca się z trudnością, nie mama. Nasuwa się zatem pytanie czyj to jest problem i kto chce zmian? Jeśli Pani z tym trudno zachęcam Panią, by przegadać sprawę np. z terapeutą i nauczyć sobie radzić z podejściem mamy, które może okazać się niezmienne.

Pozdrawiam