Co robić, jeśli czuję brak zrozumienia ze strony rówieśników?

Mam na imie Dawid i mam 24lata. Jest pytanie. Uprawiam masturmbaxje od 14 roku zycia. Bralem narkotyki wiele razy w swoim zyciu. Pilem duzo alkoholu. I mam wrazenie jakbym szedl Inna sciezka przezzycie. Moi rowiesnicy mnie nie rozumieja. Jestem zawieszony tzn. W ogole nie mysle. To tak jakbym lecial Na autopilocie. Co mam robic...?

Dzień dobry!

Stosowanie substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki) ma negatywny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Może powodować m.in. stany depresji, odrealnienia, zmiany cech osobowości.
Proszę skonsultować się np. w Poradni Zdrowia Psychicznego, Ośrodku Terapii Uzależnień czy Centrum Interwencji Kryzysowej. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych, aby zaproponować Panu najlepszą możliwą pomoc i wsparcie w zrozumieniu siebie oraz uporządkowaniu trapiących Pana problemów.

Pozdrawiam!