Co robić, kiedy dziecko czteroletnie budzi się w nocy i płacze bez przyczyny?

Moja córeczka ma 4 lata. We wrześniu poszła do przedszkola. Przez kilka miesięcy aż do teraz nie było z nią żadnych problemów. Jednakże od kilku tygodni budzi się w nocy i płacze nieprzerwanie przez kilka godzin. Nie jest całkowicie wzbudzona ze snu i zazwyczaj krzyczy przez sen opowiadając różne wydarzenia z przedszkola. płacze nieprzerwanie, denerwuje się, bo nie może zasnąć, chce się bawić, kiedy jest druga lub trzecia w nocy. Myśleliśmy z mężem, że to tylko chwilowe, ale ta sytuacja powtarza się od ponad trzech tygodni i boimy się, żeby dziecko nie nabawiło się nerwicy. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Zachęcam do rozmowy z psychologiem dziecięcym, ponieważ wszystko wskazuje na to, że sytuacja w przedszkolu i samo chodzenie do przedszkola wywołuje u dziecka silny lęk, który córeczka "rozładowuje" w nocy, płacząc i nie mogąc zasnąć. Psycholog wskaże i nauczy państwa jak radzić sobie z emocjami maluszka i jak wspierać go, aby lęk został zredukowany, a nie wzmocniony:) Zachęcam do kupienia i czytania córeczce bajek terapeutycznych, można je bez problemu kupić w księgarni:) Najlepiej wybierać te opowiadania, które dotyczą sytuacji przedszkola:)

Pozdrawiam