Co robić przy zatrzymaniu moczu?

Dzień dobry, mamy taki problem, tata 67 lat miał zatrzymanie moczu, pojechał na SOR, założyli mu cewnik i kazali zgłosić się do urologa, nie postawili żadnej diagnozy, nie zrobili badań ani nie dali żadnych leków, nie było żadnej konsultacji ze specjalistą. W przychodni lekarz się zlitował i tatę przyjął dał antybiotyk, ranlosin i kazał przyjść za 2 tyg. Po 2tyg, zdjął cewnik ale po kilku godzinach znów SOR i cewnikowanie bo nie mógł oddac moczu i kazali zgłosić się do urologa za tydzień, za tydzień zdjęcie cewnika i po paru godzinach znów SOR, cewnikowanie i zgłosić się do lekarza. Jak na razie 3 SORy, 5 lekarzy i nie mamy żadnej diagnozy i nie wiemy co robić, zostaje nam tylko zrobieniem odplatnie badań i iść do lekarza prywatnie, bo widocznie na NFZ nic się nie da. I tu moje pytanie jakie badania konkretnie zrobić przed wizytą, myślimy o rezonansie ale jaki konkretnie? Rezonans prostaty, układu moczowego, pęcherza? Czy do tego zrobić jakieś inne badania? USG pewnie lekarz zrobi na wizycie. Będziemy bardzo wdzięczni za wskazanie jakie badania zrobić, rezonans jest dość drogi dlatego dobrze by było wiedzieć co to badanie ma objąć. Pozdrawiam

Witam,

Proszę wykonać przed udaniem się do urologa badanie krwi, morfologia, crp, stężenie kreatyniny, mocznika, kwas moczowy, glukoza, sód, potas, PSA oraz posiew moczu.

Co do diagnostyki Rezonans Magnetyczny proszę się wstrzymać do czasu aż lekarz wykona badanie usg oraz zapozna się ze wszystkimi badaniami z krwi i moczu, wykona palpcyjne per rectum i oceni warto wykonać tak drogie badanie.

Przed udaniem się do urologa proszę się dowiedzieć czy wykonuje na miejscu usg.

Pozdrawiam