Co robić w przypadku bólu odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa przed okresem?

Zawsze przed okresem bolał mnie odcinek krzyżowo lędźwiowy , ale zazwyczaj przechodził w pierwszym dniu owulacji lub zaraz po jednak ostatnio od dwóch miesięcy ból nie mija powoduje niemożność schylania się, podnoszenia czegokolwiek z podłogi jak i wstawanie czy pościelenie łózka wiąże się z bólem. Tabletki przeciwbólowe jak i ćwiczenia na niewiele się zdają (pomagają krótkotrwale). Co mi może być i do jakiego specjalisty powinnam się udać ?

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu udałbym się do lekarza neurologa w celu zbadania, poszerzenia wywiadu odnośnie pani dolegliwości i ew. rozszerzenia diagnostyki np. o badania obrazowe. Ból kręgosłupa jest złożonym problemem o licznych możliwych przyczynach. Nie do przecenienia w postępowaniu są odpowiednie nawyki posturalne i aktywność fizyczna.