Co robić w przypadku częstych przeziębień?

witam, od jakichś 2 lat przeziębiona jestem co dwa miesiące, niech tylko chwilę będę koło chorej osoby na drugi dzień już budzę się chora. nie wiem czy to ma coś z tym wspolnego ale mam niedoczynnosc tarczycy euthyrox25 i insulinooporność glucophage xr 1000, brałam dłuższy czas rutinoscorbin ale nie wzmacnia mi odporności, teraz przez miesiąc brałam witaminę D 2000mg dziennie, i tak przez jeszcze dwa miesiace mam brać, i to też nie pomaga. Tata w domu się przeziębił, nie minęły 24 godziny a ja już jestem chora. Co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Warto wykonać badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym, zadbać o prawidłowe wyrównanie gospodarki hormonalnej tarczycy oraz glukozy we krwi. Opcjonalnie może pani wykonać badanie stężenia całkowitego immunoglobulin (IgG, IgM, IgA, IgE). Warto również udać się do swojego lekarza prowadzącego w celu dokładnego zbadania i ew. ukierunkowania dalszej diagnostyki. Preparaty Wit. C nie wpływają na podwyższenie odporności.