Co robić w przypadku tak silnych myśli samobójczych?

Mam dość trudną sytuację obecnie. Podejrzewam u siebie nawrót depresji, bo od 4 lat nie czułam się tak fatalnie, nie mogę dostać diagnozy, bo boję się zapisać do psychiatry. Jako osoba kierująca się logiką, więc, że moje metody uspokojenia się nie działają. Mam od dłuższego czasu ochotę sobie zrobić poważną krzywdę i nie mam pojęcia co robić, bo boję się, że to będzie ode mnie silniejsze. Czy jeśli będę miala tak natrętne myśli samobójcze, że czułabym, że zara, podejmę próbę, to czy powinna zadzwonić po karetkę albo keschac do szpitala? Na pogotowie? Błagać mojego psychiatrę, czy nie ma terminu tego dnia? Bo nie mam pojęcia co zrobić, te myśli sa coraz bliżej mnie. Poza tym boję się co się stanie jeśli będę w szpitalu. Czy jeśli będę miała jakieś rany to będę leżeć w normalnym szpitalu? Czy wyślą mnie od razu do psychiatrycznego, którego się boję, bo z tego co wiem szpital w Gdańsku ma tylko oddziały ogólne, a ja z moimi atakami paniki nie wytrzymam osób agresywnych szczególnie gdybym miała z nimi salę. Pomocy, jestem przerażona, nie wiem co robić, bije się z tą myślą od dwóch tygodni, ale zaczyna mnie ona pokonywać

Dzień dobry. Proszę bezzwłocznie skontaktować się z psychiatrą i już przy wywiadzie telefonicznym powiedzieć o objawach, by wizyta była pilna. Jeśli to nie zadziała i dostanie Oani odległy termin proszę udać się na oddział ratunkowy lub dzwonić pi karetkę pogotowia. Bardzo proszę nie bagatelizować tego, co się z Panią dzieje. Joanna Marciniak

Mając silne myśli samobójcze, trzeba się ratować dzwoniąc na pogotowie.

Na internecie można znaleźć darmowe konsultacje psychologiczne przez telefon, dzięki czemu, może Pani podzielić się swoimi uczuciami.

Proszę znaleźć sobie sposób na wyciszenie emocji np. słuchając muzyki, tańcząc, obserwując otoczenie z uwagą. A może woli Pani ciepły prysznic, albo słodki owoc? Trzeba sobie "pomatkować", pozdrawiam serdecznie!