Co robić w przypadku wysokiego TSH pomimo leczenia?

Witam serdecznie - od ponad roku przyjmuje euthyrox, dawkę 50 brałam przez prawie rok, niestety miałam problemy z wagą, udałam się do endokrynolog oznajmiajac iż przechodzę na dietę ( zaznaczam iż wtedy poziom hormonów był 2,5) było to w kwietniu. Lekarz zmienił dawkowanie na naprzemiennie - jeden dzień 50 drugi 75 aby jeszcze poziom obniżyć ( chciałam też zajść w ciaze), mamy koniec lipca, w czasie gdy akurat miesiaczkowalam poszłam zrobić badania tsh i mu mojemu zdziwieniu wynik jest 5,76. Czy to że zrobiłam badanie podczas miesiączki ma znaczenie, czy mam je powtórzyć, czy mam zmienić naprzemiennie branie tego lekarstwa ? Schudłam podczas diety ponad 16 kg, czuje się dobrze oprócz tego że puchna i bolą mnie łydki A stopy mnie czasem pieką, będę wdzięczna za jakąś podpowiedź co mam robić ?

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna pani skonsultować się z lekarzem prowadzącym (endokrynologiem) ponieważ najprawdopodobniej wymaga pani zwiekszenia dawki hormonów. Za maksymalne prawidłowe stężenie TSH w surowicy w okresie prekoncepcyjnym i w I trymestrze ciąży przyjęto w zaleceniach The Endocrine Society wartość 2,5 mIU/l, więc tym bardziej wymaga pani prawidłowego wyrównania hormonów.