Co robić w przypadku zatkanego ucha?

Witam. Ucho zatkało mi się po kąpieli, odetkało się samo po kilku godzinach ale zatkało się następnego dnia po użyciu zatyczki do uszu, po 2 dniach używania kropli najpierw z olejkami potem z aktywnym tlenem odetkało się, ale przy kolejnym zamoczeniu zatkało się ponownie. Boję się że płukanie u lekarza rodzinnego tylko pogorszy sprawę, nic mnie nie boli co robić? Damian

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję odpowiednią higienę uszu (bez użycia patyczków, które mogą prowadzić do wytworzenia się korka). Może pan również stosować odpowiednie preparaty do rozpuszczania woskowiny usznej. W razie nawracających dolegliwości najlepiej skonsultować się z laryngologiem.