Co robić w sytuacji, gdy wujek jest uzależniony od alkoholu?

Mój wujek jest alkoholikiem. Mieszkam na wsi a obok mnie mieszka moja babcia. Jest wspaniałą osobą, zawsze mi pomaga ale ma też dużo na głowie. Musi prowadzić gospodarstwo niegdyś pomagał jej wujek czyli brat rodzony mojej babci. Wujek zawsze miał problemy z alkoholem nawet parę razy trafił do szpitala. Parę razy przestawał pić lecz potem do tego wracał. Od jakiś 2 miesięcy jest coraz gorzej. Codziennie jest pijany, można powiedzieć że wogule nie trzeźwieje. Nie pomagają prośby, awantury nawet to że to szkodzi jego zdrowiu. Najbardziej szkoda mi babci która codziennie przez niego płacze ale wujka to też nie obchodzi. Chcę od babci wyciągać tylko coraz więcej pieniędzy na alkohol. Sytuacja z wczoraj: Przyszłam do babci na noc. Wtedy wujek przyszedł ze sklepu totalnie nawalony. Ledwo stał na nogach. Zrobił się agresywny i ciągle odgrażał się babci. Mówił że pójdzie i się powiesi. Babcia jest załamana. Ma go dość ale się o niego martwi. Dzisiaj od rana chce pieniądze na wino znowu się awanturuje. Piszę to bo już nie wiemy co robić. Bardzo proszę o pomoc. Co mamy zrobić?

Dzień dobry
Alkoholizm to choroba. Ważne byście byli spójni w swoich reakcjach i zachowaniach wobec wuja. Kiedy się awanturuje lub grozi że sobie coś zrobi, wzywać pogotowie. Poinformujcie wuja, gdy będzie trzeźwy, o swoich działaniach. Może być tak, że babcia będzie chcieć chronić wuja, np. Obawiając się wezwania pogotowia, wtedy ktoś z Was będzie musiał to zrobić. Nie działacie na jego niekorzyść, choć prawdopodobnie na ten moment wbrew jego woli. Można też zgłosić problem do miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej, by wspólnie poszukać rozwiązań. Wszystkiego dobrego. Joanna Marciniak