Co robić z bólami po prawej stronie brzucha?

Dzień dobry. Od lipca odczuwam ból po prawej stronie brzucha. Czasem ten ból idzie w kierunku pachwiny. Częściej na okolice lędźwi jednak cały czas występuje w okolicach pod prawym żebrem czy też na prawo od pępka. Jest to ból dysfomorotowy. Miałem robioną pełną morfologie. Jest ok. Miałem robione usg jamy brzusznej, również jest ok. Proktolog z racji że mam trochę jasniejszy stolec zlecił badania w kierunku helicobacteri które wyszło ujemne oraz kalprotektyne która wyszła poniżej 8 wykluczając stan zapalny jelit. Byłem również na wizycie i fizjoterapeuty która nie pomogła ani trochę. Ból odczuwam prawie cały dzień pomijając noc. Byłem raz również na SOR ponieważ pomyślałem o wyrostku, jednak przez lekarza wywiad, uściski brzucha itd wykluczyły zapalenie wyrostka. Mam stwierdzone prawostronne żylaki powrózka nasiennego i czekam na ich zabieg jednak wątpię czy mogą one powodować w tych okolicach ból.

Dzień dobry,

moim zdaniem wymagana była by diagnostyka TK jamy brzusznej ale na to badanie wymagane jest skierowanie.

Można było by również wykonać MR j brzusznej który oczywiście nie wymaga skierowania ale jest to badanie dość kosztowne zależy w jakiej placówce się wykonuje. Wskazana wizyta u specjalisty gastrologa który dokładnie przejrzy dokumentacje medyczną oraz wykona dadanie palipacyjne jamy brzusznej zwracając również uwagę na kręgosłup l-s. Jeśli lekarz uzna, że jego zdaniem wymagana jest diagnostyka np TK, MR lub gastroskopia to zleci odpowiednią diagnostykę i leczenie.

Pozdrawiam