Co robić z bólami serca i zgagą?

Dzień dobry mam zdiagnozowana niedomykalnosc zastawki mitralnej i ubytek przegrody międzyprzedsionkowej plus nerwjce mam czeste bole w klatce piersiowej skurcze uczucie guli uczucie jakby mj coś pękało i ciezki oddech lecz kardiolog powiedział że to nie od serca że to co mam z sercem ma co 2 osoba od miesiąc lub więcej mam zgage moja nerwica nie pozwala mi myśleć wtedy pozytywnie wmawiam sb różne choroby np jak zawal lecz nigdy nic jest poprostu caly czas mam zgage nwm co robić byłem u gastrologa powiedział że nie mam wrzodow mówił że mogę mieć refluks zoladka lecz czy refluks zoladka może utrzymawac wieczna zgage po każdym posiłku j bole w okolicy serca oraz duszności
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 3 miesiące temu

Jak ustrzec się przed chorobą niedokrwienną serca?

Choroba niedokrwienna serca może doprowadzać do bolesnej dusznicy oraz zawału mięśnia sercowego. Wraz ze swoimi podtypami, stanowi jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w krajach zachodnich. O tym, jak ustrzec się przed wystąpieniem tego schorzenia, opowiada prof. Tomasz Pasierski, kardiolog.

Witam,w opisanych objawach wskazana jest konsultacja specjalisty psychiatry ze względu na możliwość wystąpienia u Pana zespół lękowy lub depresja w obu przypadkach występują objawy opisane przez Pana.

Pozostaje pytanie dla czego nie została wykonana gastroskopia przy podejrzeniu refluks, brak informacji z Pana strony o zaleceniach gastrologa.

Wskazana konsultacja u psychiatry który po zapoznaniu się z objawami klinicznymi oceni czy potwierdza lub wyklucza zespół lękowy, depresję.Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty