Co robić z bólem brzucha i przelewaniem?

Od jakiegos czasu mam bóle brzucha i mdłości, przelewanie i bulgotanie w jelitach, gniecenie i pulsowanie w okolicach żołądka, czasami też sciska mnie w jelitach. Byłam dzisiaj na USG jamy brzusznej i wszystko w porządku. Lek zasugerował podloze psychogenne. Jaka moze byc przyczyna tych objaow jezeli badanie nic nie wykazuje?

Dzień dobry, w opisanym przypadku trudno stwierdzić co jest przyczyną takiego stanu Pani zdrowia.

Lekarz prowadzący który wykonywał badanie obrazowe oraz fizykalne połączone z dokładnym wywiadem stwierdził podłoże psychogenne aby iść tym tropem zalecał bym udanie się do lekarza psychiatry który oceni stan i potwierdzi lub wykluczy podłoże psychogenne.

Brak informacji o diagnostyce laboratoryjnej z krwi która dała by jakieś światło o stanie zdrowia.

Jeśli psychiatra wykluczy podłoże psychogenne wskazana konsultacja gastrologa który dokładnie przyjrzy się objawów klinicznych i zleci odpowiednią diagnostykę obrazową oraz laboratoryjnej w której jest brak u Pani.

Pozdrawiam