Co robić z bólem przy przepuklinie kręgosłupa?

Witam serdecznie mam od lat stwierdzona przepuklinę kręgosłupa czasem na plecach pojawia się u mnie duży obrzęk bardziej od strony łopatki jest to wtedy bardzo duży obszar ciała jakby obrzęknięty i to miejsce na dużej powierzchni jest uwypuklone jakby uniesione do góry bolące ci to może być? Pozdrawiam

Najprawdopodobniej jest to objaw wzmożonego napięcia mięśni wynikający z podrażnienia korzenia nerwowego, mogącego być następstwem wspomnianej przepukliny dysku. Dodatkowo takiemu objawowi w okolicy kręgosłupa Th towarzyszy ból wzmagający się np przy próbie zgięcia wyprostu lub rotacji, czasem z promieniowaniem do okolicy mostka.