Co robić z bólem stopy podczas chodzenia?

Ból stopy przy chodzeniu Dzień dobry, mam problem z prawą stopą. Zaczyna boleć podczas dłuższych spacerów, jest to ból rwący, który pochodzi z grzbietu stopy, w okolicy palucha. Gdy już się pojawi nasila się wraz z chodzeniem i wtedy nawet przy niewielkich trasach się pojawia. Uniemożliwia mi to dalsze poruszanie się, muszę wtedy robić przystanki, ponieważ ból zaczyna promieniować aż do wnętrza stopy. Byłam u lekarza, powiedział mi że to napewno od kręgosłupa, ponieważ choruję na dyskopatie i chciałam się upewnić czy to możliwe by taki ból był generowany przez to schorzenie. Osobiście dla mnie ból stopy od dyskopatii jest zupełnie inny, promieniuje od pleców do stopy, czuję go wtedy również w udzie i łydce i pojawia się wraz z drętwieniem kończyny. Chciałabym pozbyć się tego bólu stopy który pojawia się przy chodzeniu, bo uniemożliwia mi to funkcjonowanie, ale Pani doktor powiedziała mi że to napewno od kręgosłupa więc muszę się nauczyć z tym żyć bo będę się z tym męczyć do końca życia, a że nie chcę się z tym pogodzić to szukam porady tutaj.

Dzień dobry,

brak informacji u jakiego była Pani specjalisty neurologa czy u ortopedy.

Wskazana wizyta u lekarza ortopedy który wykona badanie fizykalne oraz diagnostyki obrazowej również laboratoryjnej która w tym przypadku jest również ważna.

Przed udaniem się do lekarza ortopedy dobrze by było wykonać badanie krwi kwas moczowy, CRP, OB.

Bez badania podmiotowego i przedmiotowego oraz pomocnych badań diagnostycznych ciężko wskazać powód, oczywiście można wymieniać różne schorzenia ale to o to nie chodzi, chodzi o to aby dokładnie ustalić przyczynę aby pomóc Pani.

Pozdrawiam