Co robić z bólem ucha po płukaniu zatok?

Dzień dobry, mam pewien problem podczas płukania zatok roztworem chlorku sodu niechcący mocniej mi się przycisnęło i prawdopodobnie wpadło mi coś do ucha, nie wychodziłem z domu więc raczej nie mogło przewiać ucha, ale po jakoś 2 godzinach od płukania zaczęło mnie boleć ucho. To przejdzie czy to możliwy rozwój infekcji i stan zapalny? Z góry dziękuje za odpowiedź, Pozdrawiam

Witam,

wskazana wizyta stacjonarna do lekarza pierwszego kontaktu który wykona badanie odoskopowe które polega na fizykalnej ocenie stanu przewodu słuchowego oraz błony bębenkowej, w razie nieprawidłowości zleci leczenie lub konsultacje laryngologiczną.

Pozdrawiam