Co robić z bólem w klatce piersiowej w tej sytuacji?

Dzień dobry od półtora tygodnia biorę hydrokzyzyne na nerwice lekowa ,od wczoraj mam bol w klatce piersiowej promieniujacy po wzięciu hydrokzyzyny trochę ułożyło .(hydrokzyzyne 10mg,mam brać 60mg na dobe biorę 3 razy po 20mg).czy ten ból od nerwicy .czy w razie w mogę wziąść akard?
KOBIETA, 46 LAT 9 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisane dolegliwości wymagają w pierwszej kolejności diagnostyki wykluczenia choroby naczyniowo sercowe w diagnostyce EKG spoczynkowe, USG serca diagnostyka z krwi jeśli wyniki i badanie fizykalne wykluczy dolegliwości naczyniowo sercowe wskazana była by diagnostyką holter EKG 24 godzinny.

Gdyby holter nie wykazał istotnych zmian wskazana konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie aby ocenił opisane zmiany pod kątem zmian zwyrodnienia kręgosłupa piersiowego lub korekcja leczenia zaburzeń lękowych.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk