Co robić z bólem żołądka przy anginie?

W piątek zdiagnozowano u mnie silną anginę, dostałem antybiotyk, ospen 1500 3x1 oraz dalacin C 300mg 3x2 na dobę. Po pierwszej dobie przyjmowania pojawiły się okropne wymioty oraz ból brzucha. Postanowiłem odstawić dalacin i dolegliwości ustały. Gardło wygląda już dobrze i nie ma żadnych problemów z migdałami jednak nie mogę sporzywa żadnych posiłków z powodu ostrego bolu w przełyku ale niżej niż na wysokości migdałów. Tak jakby przed samym wejściem do żołądka. Trwa to już od dwóch dni i męczy mnie to strasznie psychicznie, ponieważ od 4 dni nie zjadłem normalnego posiłku i czuję się wyczerpany. Bardzo proszę o pomoc

Witam.

wskazana wizyta stacjonarna u lekarza gastrologa który jest w tym przypadku najlepszym specjalistą.

Jeśli okaże się, że jest długi okres oczekiwania na wizytę na NFZ a z pewnością tak będzie to udać się do lekarza rodzinnego który do czasu wizyty u gastrologa postara się Panu pomóc.

Pozdrawiam