Co robić z dosyć obfitym krwawieniem z odbytu?

Dzień Dobry, jestem kobietą i mam 18 lat. Od 13 roku życia mam hemoroidy (wewnętrzne), ale nie jest to pewne bo nigdy nie byłam badana. Co jakiś czas zdarzało się krwawienie, zazwyczaj niewielkie, ale dzisiaj po wypróżnieniu zauważyłam, że woda w toalecie po prostu zabarwiła się na czerwono, w kale musiała być krew. Niestety nie wiem jak się tu załącza zdjęcia, więc tylko opiszę - krew "wypływała" ze mnie kroplami przez następne 20 minut, cały 1 odcinek papieru był przesiąknięty krwią od rogu do rogu, następne już mniej. Czy to jest coś, czym powinno się martwić? Dodam że mam ibs i nietolerację laktozy, częsty żółty śluz w stolcu. Ktoś mi powiedział że powinnam była udać się na ostry dyżur, bo to może być jakieś pęknięcie. Co to jest i co powinnam zrobić? Z góry dziękuje za pomoc

Witam,

objawy mogą świadczyć na żylaki odbytu ale aby to stwierdzić wskazana wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu który wykona dokładny wywiad oraz przeprowadzi badanie fizykalne z badaniem per rectum i oceni odbyt. Jeśli lekarz stwierdzi nie prawidłowości zleci konsultacje do specjalisty proktolog lub gastrolog.

Przed wizytą zalecał bym wykonać badanie z krwi morfologia z rozmazem, CRP oraz badanie kał na krew utajona.

Pozdrawiam