Co robić z krwawieniem podczas oddawania stolca?

Od pewnego czasu mam problem z bardzo twardym kałem, którego oddawanie sprawia ból - i po wypróżnieniu się na papierze pojawiają się niewielkie ilości świeżej krwi. Wczoraj ból był bardzo silny i męczyłam się 2-3 minuty, a potem zauważyłam że woda w muszli jest zabarwiona na czerwona oraz na papierze są spore ilości świeżej krwi. Nie mam żadnych innych niepokojących objawów, a problem krwi przy wypróżnianiu pojawiał się u mnie na przestrzeni 10 lat - zawsze przy takim bolesnym procesie, wraz z wrażeniem jakby "coś pękało". Czy powinno to budzić moje obawy?

Witam,

wskazana wizyta stacjonarna do lekarza proktolog lub gastrologa gdyby okazało się że długi czas oczekiwania na wizytę to udać się do lekarza rodzinnego.

Wymagane jest badanie podmiotowe i przedmiotowe po którym lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu odpowiedniej diagnostyce która wyjaśni opisany problem.

Przed wizytą można wykonać badanie kał na krew utajoną oraz morfologia z rozmazem i z wynikami udać się na wizytę.

Pozdrawiam