Co robić z mdłościami po urazie głowy?
Dzień dobry, 5 dni temu uderzyłam głową o lód, straciłam na chwilę przytomność i mam zanik pamięci z okresu ok 30 min. Zaraz po wypadku byłam na izbie przyjęć gdzie zbadał mnie neurolog i wykonano tomografię - bez zmian. Dostałam zalecenie aby leżeć i odpoczywać. Wiem, że ból głowy może się utrzymywać przez dłuższy czas, natomiast nie jest on silny. Bardziej męczące są nawracające mdłości (bez wymiotów), szczególnie gdy trochę dłużej siedzę lub stoję. Jak długo takie mdłości mogą się utrzymywać?

MĘŻCZYZNA, 40 LAT 10 miesięcy temu
Dzień dobry.
Opisany problem powinien skłonić do ponownej konsultacji neurologa lub długiego oczekiwania na wizytę do neurologa wskazana wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który oceni objawy kliniczne w trakcie całościowego badania fizykalnego i zleci odpowiednią diagnostykę.
Warto wykonać EEG głowy.
Pozdrawiam
Mariusz Bek
Naturoterapeuta specjalista medycyny naturalnej.