Co robić z mikrożylakami?
Witam, u mojego przyszłego męża urolog stwierdził "mikro żylaki" (tak to nazwał) na jądrze. Stwierdził, że są na tyle małe, że nie sprawią mu problemów z płodnością w przyszłości. Lekarz miał do dyspozycji USG. Czy takie żylaki, które nie bolą i nie dają żadnych objawów mogą nie przeszkadzać? Czy należy to jeszcze konsultować?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Jeśli lekarz urolog w badaniu fizykalnym i USG nie stwierdził żylaków powrózka nasiennego wymagających operacji, czy wzmożonej obserwacji to raczej nie ma powodów do niepokoju. Jeśli lekarz nie zalecił inaczej to mozna zawsze powtórzyć badanie USG za kilka lat i ocenić czy zmiany nie ulegają progresji.