Co robić z nadżerkami w gardle?

Witam mam w gardle nadrzerki nie wiem do końca jak to nazwać biorę leki na refluks i nie goją się wogole boli mnie całą lewa strona gardła psychicznie zaczynam się bać nowotworu lekarze mówią tylko że refluks ale te rany się nie goją jak zajrzę latarka w gardło to widzę małe ranki i ból jakbym miała gorący lewy migdał już nie wiem gdzie szukać pomocy
KOBIETA, 34 LAT 9 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Opisane objawy wymagają stacjonarnej wizyty u dobrego gastrologa ale również dietetyka klinicznego który również w opisanym problemie będzie pomocny w celu przejrzeniu się, nawykom żywieniowym i ustalenia diety.

Do czasu wizyty proszę unikać produktów i potrafi tłustych, odsmażanych oraz ciężkostrawnych, pikantnych, cebóli i warzyw cebulowych, pomidorów oraz przetworów pomidorowych, owoców cytrusowych i soków z tych owoców, czekolady i wyrobów czekoladowych, kawy, naparu z mięty, napojów gazowanych, alkoholu.

Pozdrowienia

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk