Co robić z nawrotami objawów po usunięciu hemoroidów?

Dzień dobry. Mam 6 lutego miałem zabieg skleroterapii na hemoroidy. Wydawało się że będzie wszystko okej, ale jednak po pewnym czasie krwawienia i wypadające guzki powróciły powodując ból, suchość, pieczenie, a także od czasu do czasu krwawienia. Czy w związku z tym mam czym się martwić i powinien udać się na ponowną wizytę do proktologa, czy to jednak zbyt krótki czas, aby widoczne były efekty. Proktolog, u którego się leczyłem powiedział mi żebym przyszedł za pół roku jak nadal będą pojawiać się problemy natomiast u mnie te problemy powróciły po miesiącu. Dziękuję z góry za pomoc.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry.

Wskazana konsultacja u swojego lekarza prowadzącego leczenie albo poprosić innego lekarza specjalistę o drugą opinię dotyczącego leczenia.

Do czasu ustalenia wizyty skuteczne są preparaty zawierające wyciąg z kasztanowca, balsam peruwiański, przetwory z topoli, arniki.

Dużą ulgę w dolegliwościach bólowych przynoszą nasiadówki z kory dębu czy nagietka.

Zaleca się ciepłe kąpiele ziołowe z rumiankiem, szałwią, tymiankiem.

Proszę nie bagatelizować opisanych objawów lecz zgłosić się do lekarza o ocenię dolegliwości poprzez wykonanie diagnostyki odbytu.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Fitoterapeuta