Co robić z przetłuszczaniem twarzy?

Dzień dobry mam problem ze skórą twarzy, od długiego czasu mam okropnie przetłuszczającą się twarz wręcz z niej leje się łój, dodatkowo strasznie rozszerzone pory i cerę wrażliwą często podrażniającą się czerwieniejącą się. Zwykłe kosmetyki mi nie pomagały więc zgłosiłem się do dermatologa, pani doktor powiedziała że mam trądzik różowaty przepisała dermokosmetyki i kazała wrócić po 3 miesiącach, zmian żadnych nie było więc przepisała inne w tym Aklief na receptę. Oprócz tego kazała używać Effaclar do mycia twarzy, afronis płyn, bioderma sensibio AR, oraz suplement normatabs i powiedziała żeby wrócić po 6 tygodniach. Po dwóch dniach używania twarz mi się okropnie podrażniła najbardziej wokół ust sądziłem że to od aklief więc go przestałem używać do tego zauważyłem że afronis ma w składzie aklohol który zawsze mi strasznie podrażniał twarz o czym też na wizycie wspomniałem. Reszta kosmetyków nie daje żadnych efektów, a podrażnienie utrzymuje się już 3 dni chociaż słabnie pomału. Co robić kosmetyki które mi przepisują nie działają i też nie był to pierwszy dermatolog, poprzedni powiedział że to w ogóle inna przypadłość z tymi podrażnieniami i przepisał lek punktowy gdzie mi cała twarz robi się czerwona.

Dzień dobry, produkty do stosowania w domu podczas stosowania zapisanego leku wzmagają tylko i wyłącznie podrażnienie skóry. Dobrze by było aby udał się Pan na konsultację do kosmetologa, który obejrzy skórę, dobierze produkty do pielęgnacji domowej, przeprowadzi dokładny wywiad i da wskazówki jak radzić sobie ze skórą.

Pozdrawiam Katarzyna Lisicka