Co robić z silnym podrażnieniem skóry po zabiegu?

Dzień dobry, 5 tyg temu miałam wykonywany zabieg fototerapii Dyevl harmony celem pozamykania kliku naczyń i usunięciu mało widocznych lrzebarwien. Efekt jest taki, że skóra do tej pory jest ekstremalnie nadreaktywna, sucha, zarumieniona po całości z naciskiem na miejsca, w których kiedyś pojawiał się u nie wyraźniejszy rumien np po wysiłku. Dodatkowo przebarwienia są znacznie wyraźniejsze niż były. Po niemal każdym kosmetyku skóra mnie piecze. Fizjo wykonujący zabieg przekonuje mnie, że zabieg został dobrze dobrany i prawidłowo wykonany przy zachowaniu właściwych parametrów. Co za ten poszło nie tak? Kiedy ten stan dobiegnie końca? Zaznaczam, że na zabieg poszłam z b.zadbana skóra, teraz wyglada koszmarnie.

Dzień dobry, zaczerwienienie skóry, obrzęk i ściemnienie przebarwień jest normalną reakcją skóry po zabiegu. Jednak powinny one ustąpić w ciągu kliku dni po zabiegu. Istotnym faktem może być informacja co Pani stosowała po zabiegu i jakie zalecenia pielęgnacyjne zostały przekazane. Skórę po zabiegu należy myć delikatnymi produktami, stosować kremy wspomagające regenerację skóry, kremy z filtrem, należy unikać nadmiernego przegrzewania skóry (np. sauna, gorące kąpiele, czy duży wysiłek fizyczny). Wspomniała Pani, że przebarwienia są bardziej widoczne niż były, może to być wina braku kremu z SPF 50 lub zbyt małej ilości nakładanej na twarz lub braku replikacji w ciągu dnia. Suchość skóry, pieczenie i podrażnienie oznaczają uszkodzenie płaszcza hydrolipidowego, dlatego powinna się Pani skupić na tym aby go odbudować. Pomocne w tym będą produkty o fizjologicznym pH bogate w: ceramidy, witaminę E, niacynę czy NMF. Bardzo pomocne będą kremu typu Cica.

Pozdrawiam Katarzyna Lisicka