Co robić z tą naroślą w odbycie?

Witam od kilku dni wyczuwam w odbycie jakby coś było na ścianie odbytu trochę większego miękkiego nie boli w dotyku mam dopiero 20 lat pojawiły się na przemian stolce ołówkowate z Normalnymi bardzo boję się raka u nikogo w rodzinie nie stwierdzono nigdy proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zmiana, którą Pan wyczuwa może być żylakiem odbytu, a więc hemoroidem. W początkowym stadium hemoroidy mogą nie dawać żadnych dolegliwości. Później mogą wywoływać ból, swędzenie lub pieczenie.

Jest to o tyle prawdopodobne, że wspomina Pan o ołówkowatych stolcach, które bardzo często występują u osób zmagających się z hemoroidami. Diagnozowaniem oraz leczeniem guzków krwawniczych zajmuje się lekarz posiadający specjalizację z proktologii. W pierwszej kolejności może Pan również udać się do lekarza rodzinnego.

W międzyczasie zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym opisane są przyczyny, objawy oraz leczenie hemoroidów:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.