Co robić z taką gulką przy odbycie?

Witam ,od dwóch dni mam problem ,wyrosła mi gula guzek przy samym odbycie ,jest twardy i boli przy chodzeniu itp ,często miałem problemy z hemoroidami ,zawsze miałem tam jakieś zgrubienie ,ale teraz nagle po nocy jest większy guzek i boli w dotyku i boli przy chodzeniu ,toaleta to ciężki temat z bólu, krwi niema ,parę dni przed też nie było, wcześniej zdarzało się, czy to może być hemoroidy zewnętrzne ? I jak sobie pomoc

Witam,

opisany objaw wymaga konsultacji i diagnostyki specjalisty proktologa lub gastrologa dla oceny opisanej zmiany w badaniu fizykalnym. Jeśli termin będzie odległy zalecam wizytę u lekarza rodzinnego, który zbada Pana i zleci odpowiednie leczenie do czasu wizyty i diagnostyki u proktologa lub gastrologa.

Pozdrawiam