Co robić z takimi nogami?

Dzień dobry, mam 16 lat ważę ok 70 - 71 kg i mam 170 cm, co ważniejsze, jestem triathlonistką od 8 roku życia. Mam straszny problem z moją wagą, ponieważ do sportu jaki uprawiam, po prostu ważę za dużo. Bardzo mi to przeszkadza, tym bardziej, że chciałabym w tym roku zająć jakieś dobre miejsca na szczeblu krajowym. Mój problem tkwi przede wszystkim w nogach. Od pasa w dół moja sylwetka wygląda przerażająco. Byłam już u dietetyczki, niestety, dieta którą mi przepisała, nie pomogła, ponieważ nie mogłam jeść tego, co zapisała w szkole, na treningach i w tych samych godzinach. Nie jestem na nic chora, a tycie mam wrodzone po mamie. Zazwyczaj dzień zaczynam od treningu na basenie, oczywiście rano podejmuję próbę nie jedzenia słodyczy ani niczego kalorycznego, jednak wieczorem dopada mnie głód i nie potrafie przestać jeść. Nie potrafię się przemóc i powiedzieć "nie".Chciałabym osiągnąć do wakacji wagę około 56 kg. Proszę o pomoc.
16 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Treningi triathlonowe zużywają bardzo dużo energii, więc należałoby dostosować zapotrzebowanie kaloryczne oraz ilość i częstotliwość spożywanych posiłków do treningów (nie wspomniałaś jak często, i jak długo trwają).

Wieczorne napady głodu w dużej mierze wynikają z nieregularnego jedzenia oraz zbyt małej ilości kalorii w ciągu dnia. Postaraj się jeść w miarę regularnie 4-5 posiłków dziennie, na pewno da się to wpasować między treningi. Warto byłoby też wiedzieć jakie produkty lubisz najbardziej i na ich bazie ułożyć dietę. Powinnaś też na tej podstawie mieć przygotowane produkty "w razie napadu", istnieje też wiele przepisów na "dietetyczne słodkości" - do wyboru w zależności od tego co lubisz. Warto nauczyć się jeść w taki sposób, żeby lubić swoją dietę i żeby nie była ona przymusem tylko przyjemnością.

Jeśli masz jakieś wątpliwości lub chciałabyś doprecyzować jakąś kwestię napisz.
pozdrawiam serdecznie!