Co robić z tym dzwonieniem w uszach?
Od miesiąca nieprzerwanie dzwoni mi strasznie w uszach. Były też zawroty głowy. Zaczęło się od grypy/covida. Zrobiłem TK głowy wyszło zapalenie zatok ale nie miałem bólów głowy. Mimo wszystko bylem na sterydzie. Nadal nic się nie zmieniło. Badania krwi w normie i dalej dzwoni. Zrobiłem dodatkowo RM z konstratem i nic nie wykryto. Czekam jeszcze na wyniki TK ucha i skroni. Szukam dosłownie wszędzie... Zrobiłem jeszcze RTG odcinka szyjnego i dostałem taki opis: "Zniesienie lordozy szyjnej.Poza tym w obrębie kręgosłupa szyjnego zmian nie wykazaono. Przestrzenie miedzykręgowe o zachowanych wysokościach. Na zdjęciach czynnościowych cech niestabilności nie stwierdza się" Czasami dzwonienie w uszach zmienia natężenia kiedy ruszam głową w różne strony i kiedy naciskam na różne punkty na głowie, stąd moje obawy, czy z to może być od kręgosłupa, od tej lordozy czy powinienem szukać gdzieś indziej? Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady. To jest nie do zniesienia.

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
opisaną przyczynę szukał bym w zmianach kręgosłupa szyjnego oraz w zmianach które wykazała diagnostyka obrazowa w zatokach.
Zalecał bym konsultację dobrego laryngologa z badaniem endoskopia laryngologiczna oraz konsultacja z fizjoterapeutą który zajmie się ze zmianami opisanymi w kręgosłupie szyjnym.
Wskazana była by również diagnostyka USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych.
Brak z Pana strony czy oprócz opisanych objawów leczy się na choroby przewlekłe, przyjmowanie leków również tych bez recepty są to bardzo istotne informacje.
Pozdrawiam