Co robić z tym kłuciem w klatce piersiowej po infekcji?

Witam, 6 tygodni temu zacząłem kaszlec po rzuceniu palenia papierosów, przy kaszlu towarzyszył mi ucisk klatki i kłucie ,później zacząłem chorować więc udałem się do lekarza okazało się że mam ropę w gardle, dostałem antybiotyk ropa przeszła, lecz kaszel nie ustawał, zrobiłem prześwietlenie płuc, ekg oraz echo serca oraz zbadałem krew, wszystkie badanie wyszły dobrze lecz ucisk w klatce pojawia się nadal wraz z kłociem mimo że kaszel ustąpił już praktycznie w całość, skąd te bóle lub jakie badania warto zrobić? Lekarz powiedział że mogą być od wady postawy lecz nigdy nie miałem takich bóli w klatce

Dzień dobry,

mogą być słuszne podejrzenia lekarza prowadzącego dotyczące bólów w klatce piersiowej po wykonanych badaniach diagnostycznych oraz badaniu fizykalnym co do wad podstawy.

Aby wykluczyć lub potwierdzić, że opisane bóle pochodzą od wad podstawy wskazana była by diagnostyka RM kręgosłupa piersiowego i konsultacja lekarza ortopedy lub dobrego fizjoterapeuty który po wykonaniu badania przedmiotowego ocenią Pana dolegliwości. Możliwe, że może być Panu zalecana konsultacja kardiologiczna aby wykluczyć zmiany naczyniowe sercowe.

Pozdrawiam