Co robić z tym podrażnieniem okolic odbytu?

Witam, od dłuższego czasu mam problemy z wydalaniem kału, otóż mam najprawdopodobniej podrażniony odbyt, podczas każdego wypróżnienia rana się odnawia; następuje pieczenie a następnie krwawienie, co można poradzić na ranę w takim miejscu?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 4 miesiące temu

Dobry wieczór.

Okolica odbytu może być podrażniona przez zalegający twardy stolec, a przyczyną bólów mogą być także guzki krwawnicze (popularne żylaki odbytu, hemoroidy), w takim przypadku

najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta stacjonarna u specjalisty proktologa który wykona diagnostykę odbytu i zaleci odpowiednie leczenie.

Do czasu ustalenia terminu do lekarza proktolog można w sklepie zielarskim lub w aptece zaopatrzyć się w maści oraz czopki przeciwbólowe i przeciwzapalne stosowane miejscowo, odpowiednia higiena – dokładne mycie odbytu wodą oraz hipoalergicznymi środkami higienicznymi, unikanie zaparć poprzez odpowiednią dietę i nawadnianie organizmu oraz unikanie siedzącego trybu życia.

W razie zaostrzenia objawów a wizyta u specjalisty była by odległa wskazana wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego który do czasu wizyty obejrzy opisane zmiany i zdecyduje o dalszym postępowaniu i leczeniu.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Specjalista medycyny naturalnej