Co robić z tym silnym bólem lędźwi?

Ból pojawia się co jakiś czas, ale ostatnie 2 tygodnie to koszmar. Największy ból w odcinku kręgosłupa lędźwiowego jest podczas wstawania z pozycji siedzącej lub leżącej. Podczas leżenia nie mogę bez bólu przekręcić się z jednego boku na drugi. W pozycji stojącej lub przy chodzeniu jest mniejszy ale nie mogę odwracać się na boki bo wtedy jest silny ból. W pozycji siedzącej podczas unoszenia lewej nogi do góry ból jest po prawej stronie i promieniuje do prawgo pośladka i tak jakby kości biodrowej. Żadne leki przeciwbólowe nie działają. Ból nie pozwala mi na normalne funkcjonowanie
KOBIETA, 46 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry.

W opisanych dolegliwościach narządu ruchu zachęcam do stacjonarnej wizyty u lekarza ortopedy ewentualnie reumatologa w celu oceny stanu w badaniu fizykalnym i wykonania odpowiedniej diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej.

Jeśli chodzi o dolegliwość bólowe zachęcam do kontaktu w celu sporządzenia odpowiedniej receptury z fitoterapii.

Mariusz Bek

Naturoterapeuta